Rekapitulace výsledků sezony 2016/2017

  Sezona 2016/2017 přinesla našemu oddílu plno radostí. Největší úspěch přišel ke konci sezony, kdy Alexander Choupenitch vybojoval zlatou medaili na ME do 23 let v Minsku. Kromě tohoto úspěchu Alexander zaznamenal celou řadu skvělých výsledků, za zmínku stojí určitě 7. místo na ME v Tbilisi, vítězství na turnaji kategorie Satelit v Londýně, 7. místo na GP v Turíně, 8. místo na SP v Káhiře či 11. místo na SP v německém Bonnu.

  Kromě Alexandera dokázali body na světových turnajích v seniorské kategorii získat i fleretista Václav Kundera a šavlista Petr Wachsberger. V juniorských a kadetských kategoriích dokázali pravidelně bodovat fleretista Daniel Tesařík a fleretistky Michaela Macko a Adéla Kocourová.

  Ze žákovských kategoriích je nutné zmínit vítězství Lva Holého na silně obsazeném žákovském turnaji v polské Wroclawi a 3. místo Vojty Geriše na žákovském turnaji v Budapešti.

  I když náš oddíl posbíral na domácích turnajích mnohé vítěství a umístění na stupních vítězů v průběhu celé sezony, jako bernou minci lze brát až výsledky na finálových turnajích Mistrovství republiky. V sezoně 2016/2017 se našim šermířkám a šermířům podařilo souhrnem za všechny kategorie vybojovat celkově 25 medailí na Mistrovstvích republiky, přičemž 7 medailí bylo zlatých. 17 medailí přinesl našemu oddílu fleret, zbývajících 8 medailí poté šavle. Tento počet medailí nas zařadil na 2. místo všech klubů v ČR, přičemž první SC Praha posbíral všechny medaile v kordu.

  Všem závodníků a trenérům za výsledky gratulujeme a děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v další sezoně!

  Adresa

  Oddíl šermu Sokol Brno I

  Kounicova 20 / 22

  602 00 Brno

  Jaroslava Pikhartová

  mobil: 605 728 195

  e-mail: jpikhartova@seznam.cz

  Mgr. Pavel Vaníček

  mobil: 608 861 804

  e-mail: vanpav@post.cz

  Mgr. Michal Roček

  mobil: 608 107 600

  e-mail: michal.rocek@centrum.cz

  © 2017 ŠERM BRNO - oficiální stránky. Všechna práva vyhrazena.